Jak legginsami można podkreślić sylwetkę?

Jak legginsami można podkreślić sylwetkę?

Kobiety uwielbiają aktywność fizyczną nie bez powodu - regularny trening wpływa na poprawę zdrowia, kondycji oraz ogólnego samopoczucia. Wiedzą również, że odpowiednio dobrany strój sportowy może również pomóc podkreślić atuty wypracowanej sylwetki. W tym artykule podpowiadamy jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy wyborze legginsów sportowych, aby korzystnie podkreślić atuty figury, w tym efekt push up, lampasy modelujące oraz pas, który wysmukla brzuch.

Legginsy z efektem push up

Efekt push up to jedna z największych zalet legginsów, która pozwala podkreślić atuty sylwetki. Dzięki specjalnym wkładkom lub wzmocnieniom w okolicy pośladków, legginsy wydają się "podnosić" pupę, sprawiając, że wygląda ona na bardziej jędrną i zaokrągloną. Dzięki temu, że są wykonane z elastycznego materiału, idealnie dopasowują się do sylwetki i unoszą pośladki, nadając im piękny kształt. W sklepie Rough Radical są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach, więc z pewnością każda znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na takie modele, jak Etna.

Kieszonki na pośladkach to kolejny element, który może pomóc uwypuklić i wymodelować pupę w legginsach sportowych. Zastosowanie kieszonki na tle gładkiego materiału legginsów może wpłynąć na optyczne powiększenie i podniesienie pośladków, co z kolei sprawia, że wyglądają one kształtniej. Takie rozwiązanie posiadają legginsy Shape, które są absolutnym bestsellerem w sklepie Rough Radical.

 

Innym pomysłem na zaokrąglenie pupy jest taśma marszcząca. Znajduje się ona na górnym brzegu legginsów, wokół krawędzi, która przylega do pośladków. Jej działanie polega na delikatnym marszczeniu materiału legginsów w okolicy pośladków, co powoduje, że wyglądają one pełniej. Ten efekt optyczny sprawia, że pupa wydaje się większa i bardziej wymodelowana. Taśma marszcząca została użyta na przykład w najnowszym modelu Flash.

Modelowanie sylwetki przy pomocy lampasów

Innym sposobem na podkreślenie sylwetki w legginsach są modele z lampasami, np. Brush Pro i Simple. Te dodatki, umieszczone na bokach spodni, skupiają uwagę na nogach i sprawiają, że wydają się one dłuższe i smuklejsze. Ponadto paski kontrastujące z kolorem legginsów, dodają całości jeszcze większej dynamiki i oryginalności.

Zanim zdecydujemy się na legginsy z lampasami, warto dokładnie przeanalizować sylwetkę i wybrać takie, które najlepiej ją podkreślą. Mogą być one ciekawym i modnym elementem stroju sportowego, ale należy pamiętać, żeby stosować je umiejętnie i z rozwagą, aby nie odwracały uwagi od atutów figury.

Pas modelujący brzuch w legginsach

Jeśli zależy nam na wyrzeźbieniu brzucha, warto zwrócić uwagę na modele z pasem modelującym. Wykonany z elastycznego materiału, delikatnie napina brzuch, co sprawia, że wydaje się on bardziej płaski i jędrny. Dzięki temu, że pas ten jest zintegrowany z legginsami, nie przesuwa się podczas treningu, zapewniając pełną swobodę.

Warto zwrócić uwagę na to, aby pas modelujący był dobrze dopasowany do figury, nie uciskał i nie krępował ruchów. Legginsy z pasem modelującym brzuch to idealny wybór dla kobiet, które chcą się czuć wygodnie i pewnie podczas ćwiczeń, jednocześnie podkreślając swoje atuty. W sklepie Rough Radical pas posiadają modele Chic, Cover Speed X. 

Jednym z ciekawszych rozwiązań są legginsy z wysokim stanem, które mają efekt ściągający nadmiar ciała w okolicach brzucha i podkreślają talię. Tego typu modele są szczególnie polecane dla kobiet z figurą klepsydry lub gruszki, ponieważ pięknie podkreślają kobiece kształty.

Jak przy pomocy legginsów zamaskować cellulit?

Choć mogłoby się wydawać, że strój, który przylega do ciała będzie tylko uwydatniał cellulit, istnieją legginsy, które nie tylko doskonale go zamaskują, ale też wspomogą walkę z nim. Model Impulse został wykonany z grubszego, nieprześwitującego materiału, który tuszuje wszelkie niedoskonałości. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej a co za tym idzie, do poprawy stanu skóry. Dzięki zastosowaniu specjalnie tłoczonej faktury materiału, dodatkowo zwiększa się temperatura ciała oraz krążenie krwi, powodujące naturalny masaż skóry. W efekcie staje się ona gładsza, jędrniejsza i przede wszystkim wyrównana.

Warto pamiętać, że strój sportowy powinien nie tylko wyglądać dobrze, ale przede wszystkim zapewniać nam wygodę i komfort podczas treningu. Dlatego, wybierając legginsy, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane oraz ich rozmiar. Dopasowane do naszych wymiarów ubrania pozwolą nam cieszyć się każdym ruchem bez obawy o odciski czy otarcia.

Powyższe porady pomogą z pewnością w wyborze stroju sportowego, który podkreśli atuty sylwetki. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze to czuć się w swoim ciele dobrze i akceptować je takim, jakie jest.Komentarze