Jak wybrać odpowiedni komplet dresowy na trening?

Jak wybrać odpowiedni komplet dresowy na trening?

Jaki powinien być komplet dresowy na trening, by skutecznie zadbał o nasz komfort i bezpieczeństwo? Jest kilka aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, by spełnił on swoją funkcję w 100% i sprawił, że trening będzie dla nas czystą przyjemnością:

elastyczność - elastyczny materiał, czyli taki, który zawiera domieszkę elastanu, pozwoli nam na pełną swobodę ruchów. Ułatwi wykonanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń bez jakiegokolwiek krępowania ciała, co jest szczególnie ważne podczas ćwiczeń;

dopasowany rozmiar - o ile w codziennym życiu możemy pozwolić sobie na to, by ubranie było na nas lekko za duże bądź delikatnie za ciasne, w przypadku stroju do ćwiczeń taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Podczas zakupu dresów warto więc dokładnie się zmierzyć, by dobrać set idealnie dopasowany do naszej sylwetki;

wzmocniony materiał - dresy na trening to szczególny rodzaj ubrania narażony na szybsze niszczenie się, niż codzienne ubranie. Warto więc wybierać modele przeznaczone do uprawiania sportu, wyprodukowane z bardziej wytrzymałych materiałów;

prawidłowa wentylacja - dresy wykonane z bawełnianych materiałów pozostawmy do użytku poza siłownią. Tkanina, z której wykonane są nasze dresy treningowe, powinna posiadać właściwości termoaktywne, by zapewnić odpowiednią wentylację ciała, odprowadzać wilgoć na zewnątrz i umożliwić skórze oddychanie.

Idealna bluza dresowa - na co zwrócić uwagę?

Bluza dresowa to artykuł pierwszej potrzeby zarówno podczas porannych i wieczornych treningów na świeżym powietrzu, jak i na siłowni, zanim rozgrzejemy nasze ciało i przygotujemy je do właściwych ćwiczeń.

Opcji jest wiele, warto więc zastanowić się, które cechy będą dla nas szczególnie ważne i w ten właśnie sposób dobrać dla siebie idealny model. Dużym zainteresowaniem cieszą się bluzy dresowe zapinane na suwak, które są niezwykle praktyczne i umożliwiają szybkie założenie ich bądź zdjęcie w razie potrzeby. W ofercie Rough Radical istnieje wiele takich bluz, dla Pań będzie to SPORTING HOODIE ZIP, ATHLETIC, dla Panów ENERGY HOODIE, Snappy.

Niezbędnym elementem bluzy są także praktyczne kieszonki. Można w nich przechowywać przedmioty, które chcemy mieć pod ręką nawet podczas treningów. Wszystkie wymienione modele są w nie wyposażone, a dodatkową ochroną i zabezpieczeniem cennych akcesoriów są kieszonki zapinane na suwak. Taką funkcjonalność posiadają damskie bluzy SPORTING HOODIE ZIP oraz męskie SNAPPY.

Dodatkowym zadaniem bluzy dresowej, zwłaszcza podczas uprawiania sportów outdoorowych, jest ochrona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Prawdziwym zbawieniem jest wówczas kaptur, który zabezpieczy nas przed wiatrem czy deszczem.  Modele w niego wyposażone to męskie SNAPPY, ENERGY, a u Pań SPORTING. 

Konstruktorzy Rough Radical zadbali o maksymalny komfort termiczny projektowanych ubrań. Z tego powodu starannie wyselekcjonowane materiały mają za zadanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz, by zapewnić ciału właściwą wentylację. Odpowiednio dobrane zostały także dodatkowe elementy, takie jak ściągacze przy rękawach czy na dole bluz, które zapobiegają dostaniu się zimnego powietrza. 

Spodnie dresowe - jakie wybrać?

Do kompletu z bluzą warto wybrać odpowiadające jej spodnie dresowe. Modele damskie i męskie Rough Radical wyposażone są w ściągacze na dole nogawek. Wszystko po to, by trening był maksymalnie bezpieczny i komfortowy, a elementy ubioru nie przeszkadzały podczas wykonywania ćwiczeń.

Spodnie dresowe męskie ENERGY LONG oraz SNAPPY i damskie SPORTING LONG i ATHLETIC wyposażone są w praktyczne kieszonki. 

Odpowiedni krój spodni ma za zadanie ułatwić trening nie tylko na świeżym powietrzu, ale i na siłowni, gdy mamy do czynienia z przyrządami wymagającymi od nas dużej swobody. Panie z pewnością zwrócą również uwagę na aspekt wizualny tak skonstruowanych spodni, które dodatkowo mają za zadanie wysmuklić sylwetkę i odpowiednio wymodelować pośladki.

Świetnie to zadanie spełniają modele POCKET i LEAF PANTS.

Dresy, czyli dodatkowa ochrona w chłodne dni

Obojętnie, czy wybieramy dresy na trening czy do codziennego użytku ich rolą przede wszystkim będzie funkcjonalność oraz praktyczne zastosowanie. Mają zapewnić nam jak największą swobodę a także zabezpieczyć przed chłodem i deszczem.

Dresy to set do ćwiczeń wybierany najczęściej jesienią i wczesną wiosną. Podczas tych okresów temperatura potrafi zaskakiwać, a warunki atmosferyczne bardzo szybko się zmieniają. Bardzo chłodne poranki i wieczory wymagają dodatkowej ochrony, o której również pomyśleli konstruktorzy ubrań sportowych Rough Radical. Z tego powodu niektóre modele posiadają dodatkowe ocieplenie, są to legginsy Pocket oraz LEAF PANTS.

Czas więc zrobić sobie przegląd sportowej garderoby i zwrócić uwagę na to, czy w naszych szafach czeka już na nas komplet dresowy idealny na jesienne chłody.Komentarze