Rough Radical ponownie partnerem technicznym akcji BBL i CBL

Rough Radical ponownie partnerem technicznym akcji BBL i CBL

Kochamy chodzić, uwielbiamy biegać, ale największą radość sprawia nam, gdy możemy to robić #rrazem w ramach ChodzęBoLubię i BiegamBoLubię  Już 8 kwietnia rusza kolejny sezon akcji, których ponownie zostaliśmy partnerem technicznym.

Na czym polega akcja Biegam bo lubię?

Inicjatywa BiegamBoLubię wywodzi swoje korzenie z audycji o tej samej nazwie, prowadzonej przez Pawła Januszewskiego i Krzysztofa Łoniewskiego na antenie Programu III Polskiego Radia. Pierwsze regularne zajęcia biegowe rozpoczęły się w 2010 roku w czterech miastach, stając się pionierskim programem w tej dziedzinie. Obecnie, po 14 latach istnienia, BiegamBoLubię to nie tylko tradycja, ale także rozpoznawalna marka sportowa, zasilana przez entuzjazm amatorskich biegaczy.

Co tydzień, od kwietnia do 11 listopada, na ponad 100 bieżniach w całym kraju odbywają się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez doświadczonych instruktorów i trenerów, na których uczestnicy mogą zdobyć wiedzę na temat zdrowego, bezpiecznego i efektywnego treningu biegowego. Liczba osób uczestniczących w tych zajęciach stale rośnie i obecnie wynosi średnio około 45 000.

Główną ideą akcji jest zapewnienie regularnych spotkań z trenerem dla osób, które już biegają lub chcą zacząć. Bieganie zostało wybrane jako forma aktywności fizycznej, ponieważ jest to prosty sposób na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Twórcy fundacji wierzą, że bieganie jest tak przyjemnym zajęciem, że ludzie dzielą się na tych, którzy już biegają oraz na tych, którzy jeszcze nie odkryli w sobie chęci do biegania. Celem akcji jest dotarcie do tej drugiej grupy i zachęcenie ich do dołączenia do społeczności biegaczy.

Harmonogram spotkań dostępny jest na stronie: https://biegambolubie.com.pl/gdzie-i-kiedy-2/  

Czym jest akcja Chodzę bo lubię?

Jeśli nie preferujesz biegania, istnieje wiele innych korzystnych dla zdrowia alternatyw, w tym chodzenie z kijkami. Dlatego w 2020 roku Fundacja Wychowanie przez Sport zainicjowała nową akcję o nazwie ChodzęBoLubię.

Skierowana głównie do osób, które szukają aktywności na świeżym powietrzu bez elementu rywalizacji, akcja zapewnia uczestnikom cotygodniowe spotkania na wspólnych spacerach, podczas których pod okiem wykwalifikowanych trenerów doskonalą swoją technikę chodu z użyciem kijków. Od momentu jej powstania, akcja zdobyła szerokie grono zwolenników, a kolejne grupy zaczęły szybko powstawać w różnych miejscach w całej Polsce.

Harmonogram spotkań dostępny jest na stronie: https://chodzebolubie.pl/miejsca-spotkan/ 

Tegoroczna inauguracja akcji BBL i CBL

W ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji tegorocznej edycji. Dzięki temu mogliśmy  bliżej poznać organizatorów i trenerów tego wydarzenia. Podczas spotkania wspólnie rozmawialiśmy o idei czystego sportu, którą z zapałem promuje Polska Agencja Antydopingowa. Była to dla nas również doskonała okazja, aby podzielić się z innymi naszą misją jako marki - nie tylko jako producenta wysokiej jakości odzieży sportowej, ale również jako aktywnego współtwórcy idei zdrowej rywalizacji oraz nieustannego dążenia do samodoskonalenia.

Paweł Januszewskim gościem RRazem w formie: Sportowy podcast

W trzecim odcinku cyklu RRAZEM W FORMIE. Sportowy Podcast, tworzonym we współpracy z naszą marką, gościem jest Paweł Januszewski - znany nie tylko jako utytułowany lekkoatleta, ale także prezes fundacji Wychowanie przez Sport oraz współtwórca akcji Biegam Bo Lubię i Chodzę bo lubię.

Podczas rozmowy z Ewą Paciorek poruszone zostały takie tematy jak rola młodzieży jako motora przemian w sporcie, możliwości i formy zachęcania młodzieży do aktywności fizycznej czy osobiste doświadczenia Pawła Januszewskiego związane ze sportem i jego wpływ na życie.

Zachęcamy do wysłuchania całego odcinka:

Nasza współpraca z akcjami ChodzęBoLubię i Biegam Bo Lubię ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ kładziemy duży nacisk na promowanie aktywnego stylu życia i wspieranie inicjatyw, które motywują ludzi do regularnej aktywności fizycznej. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć uczestnikom tych wydarzeń wysokiej jakości techniczne wsparcie w postaci wysokiej jakości odzieży, które pomaga im osiągać swoje cele sportowe. Wierzymy, że #rrazem możemy inspirować do podejmowania zdrowych nawyków i czerpania radości z ruchu.


Komentarze