Chodzimy i Biegamy BoLubimy RRazem!

Chodzimy i Biegamy BoLubimy RRazem!

Rough Radical to marka sportowa, która od lat wspiera i promuje aktywny styl życia, będący receptą nie tylko na utrzymanie zgrabnej sylwetki, ale także zdrowego i silnego organizmu. Tym bardziej jest nam miło, że w tym roku, jako partner techniczny, połączyliśmy siły z Fundacją Wychowanie przez Sport, by wspierać uczestników dwóch fantastycznych akcji: ChodzęBoLubię oraz BiegamBoLubię.

Czym jest projekt BiegamBoLubię?

Projekt BiegamBoLubię narodził się na antenie Programu III Polskiego Radia, gdzie Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski prowadzili audycję pod tą samą nazwą. Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych rozpoczął się w 2010 roku w 4 miastach. Dziś, BiegamBoLubię to już 14 lat tradycji, ale i rozpoznawalna sportowa marka, którą napędzają

biegacze amatorzy. Co tydzień od marca do 11 listopada na ponad 100 bieżniach całego kraju odbywają się bezpłatne zajęcia, na których zgłębiane są tajniki zdrowego, bezpiecznego i efektywnego treningu pod okiem profesjonalnych instruktorów i trenerów. Uczestniczy w nich średnio ok. 45 000 osób, a liczba ta nieustannie się powiększa.

Ideą akcji jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Dlaczego akurat ta dyscyplina? Ponieważ to najprostsza forma ruchu, która przyczynia się do zdrowia fizycznego i psychicznego. Tego typu korzystne zmęczenie potrafi przynieść wiele pozytywnych zmian w organizmie. Założyciele fundacji wierzą, że bieganie jest tak przyjemnym zajęciem, że ludzie dzielą się na tych, którzy biegają oraz na tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą to robić. Dotarcie do tej drugiej grupy to cel akcji.

Dlaczego warto przystąpić do akcji? 

Bo regularna aktywność fizyczna poprawia zdrowie i samopoczucie, a bieganie to świetny pomysł na codzienną dawkę ruchu. Przynosi takie korzyści, jak:

 1. spalanie kalorii i utrata wagi,
 2. poprawa nastroju i zapobieganie depresji,
 3. przeciwdziałanie chorobom serca i poprawa wydolności,
 4. wzmocnienie organizmu,
 5. poprawa jakości snu,

Zalet biegania jest ogromna ilość, a to najważniejsze z nich. Szybko można dojść do wniosku, że sport ten znacznie przyczynia się do polepszenia jakości życia i czerpania z niego pełnymi garściami. Warto więc zajrzeć na stronę https://biegambolubie.com.pl/gdzie-i-kiedy-2/ i sprawdzić, kiedy w Waszej miejscowości odbywają się cotygodniowe zajęcia.

ChodzęBoLubię - młodsza siostra bbl

Jeśli nie bieganie, to co? Równie korzystne dla zdrowia okazuje się być chodzenie z kijkami, dlatego w 2020 roku powstał pomysł utworzenia przez Fundację Wychowanie przez Sport kolejnej akcji - ChodzęBoLubię.

Skierowana jest ona głównie do osób, które poszukują aktywności fizycznej na świeżym powietrzu bez jakiejkolwiek rywalizacji. Uczestnicy akcji spotykają się co tydzień na wspólnych spacerach i pod okiem trenerów doskonalą swój chód z użyciem kijków. Od czasu jej powstania zyskała sobie szerokie grono wielbicieli i bardzo szybko zaczęły powstawać kolejne grupy w różnych lokalizacjach w całej Polsce. 

Harmonogram treningów można znaleźć na stronie: https://chodzebolubie.pl/miejsca-spotkan/ 

Za co ludzie kochają spacery z kijkami? 

Aktywność ta jest absolutnie dla wszystkich, nie ma znaczenia wiek, płeć czy kondycja fizyczna. Jest dostępna dla każdego i bardzo szybko można się jej nauczyć, a przy okazji przynosi ogromne korzyści dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, są to między innymi:

 1. przeciwdziałanie otyłości,
 2. poprawa kondycji kręgosłupa,
 3. wspomaganie pracy serca,
 4. polepszenie samopoczucia,
 5. redukcja stresu,
 6. wzmocnienie mięśni.

Tak więc kijki w dłoń i w drogę!

Rough Radical partnerem technicznym akcji bbl i cbl

Jako marka, która kładzie nacisk na innowacyjność i jakość, z przyjemnością  łączymy się z takimi wydarzeniami, które promują aktywny styl życia, a szczególnie bieganie oraz chodzenie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Właśnie dlatego z ogromną radością w ubiegłym roku zostaliśmy partnerem technicznym akcji ChodzęBoLubię, a w tym roku również BiegamBoLubię.

Wyposażyliśmy trenerów w profesjonalne stroje sportowe zapewniające im komfort i swobodę ruchów podczas zajęć.

Współpraca z akcją zaowocowała również w powstanie projektu koszulki cbl, która już jest dostępna w sprzedaży w naszym sklepie:

Do zobaczenia na trasach, bo #rrazem możemy więcej!Komentarze