Jak dobrać odpowiedni model bielizny termoaktywnej dla dziecka?

Jak dobrać odpowiedni model bielizny termoaktywnej dla dziecka?

Biegają, skaczą, grają w piłkę i są bardzo aktywne - dzieci nieustannie się bawią. Gdy są w swoim żywiole nic ich nie zatrzyma, co często, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, wiąże się z przegrzaniem lub wyziębieniem organizmu. Ich skutkiem są częste infekcje i przeziębienia. Można temu zapobiec poprzez dobranie odpowiedniej bielizny termoaktywnej. 

Jej wybór i odpowiednie dopasowanie jest kluczowe, by spełniała wszystkie swoje właściwości i chroniła nasze pociechy przed niskimi temperaturami i ich konsekwencjami. 

Jak działa bielizna termoaktywna dla dzieci?

Komplet bielizny termoaktywnej ma za zadanie utrzymać właściwą temperaturę ciała podczas przebywania w skrajnych temperaturach. Utrzymuje ona przy skórze ciepło oddawane przez organizm podczas aktywności fizycznej, oraz zatrzymuje chłód przy okazji odprowadzając nadmiar potu i wilgoci, które są częstą przyczyną wyziębienia ciała.

Taka odzież jest świetnym wyborem zarówno na co dzień, jak i w trakcie podwyższonej aktywności na przykład podczas ferii zimowych, gdy dzieci odbywają górskie wędrówki lub wybierają się na wyjazd na narty czy snowboard. Bielizna termoaktywna jest wówczas obowiązkowym elementem ubioru i stanowi jego pierwszą warstwę ubierania się na tzw. “cebulkę”.

Bielizna termoaktywna dla dzieci marki Rough Radical wykonana jest ze specjalistycznej tkaniny opracowanej tak, by wykorzystać maksymalnie swoją funkcjonalność. Dzięki temu materiał jest w stanie zadbać o odpowiednią termoregulację. Został również wzbogacony jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Całość produkowana jest z wykorzystaniem technologii płaskiego szwu, który nie powoduje obtarć ani ucisku podczas aktywności.

Ważne, by przy dobieraniu kompletu dla dziecka zwrócić uwagę na to, żeby nie zawierał on samej bawełny, która absorbuje wilgoć, co sprawia, że materiał nieprzyjemnie przykleja się do ciała powodując duży dyskomfort oraz wychładzanie. 

Jak dobrać odpowiedni model bielizny termoaktywnej dla dziecka?

Przy wyborze właściwego rozmiaru bielizny termoaktywnej należy przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzić wymiary dziecka: kluczowe są takie dane, jak wzrost dziecka, szerokość klatki piersiowej oraz obwód w pasie. Tylko właściwe dobranie rozmiaru kompletu odzieży termoaktywnej jest gwarancją tego, że będzie ona spełniała swoją funkcję. Gdy bielizna dobrze przylega do ciała, stanowiąc pierwszą warstwę ubioru, bez problemu utrzyma właściwą temperaturę.

Wybór zbyt małego rozmiaru może wiązać się z ograniczeniem ruchów, co w przypadku aktywności u dzieci jest bardzo problematyczne. Z kolei dobranie za dużego rozmiaru sprawi, że nieodpowiednie przyleganie bielizny do ciała pozbawi ją jej funkcjonalności.

Jaki model bielizny termoaktywnej wybrać?

W sklepie Rough Radical dostępne są różne modele odzieży termoaktywnej dla dzieci w rozmiarówkach od najmniejszego: 104-110 cm do największego 152-158 cm. Szeroki wybór dostępnych rozmiarów oraz modeli umożliwia dobranie kompletu idealnie dostosowanego zarówno do wymiarów dziecka, jak i jego potrzeb.

Komplet bielizny termoaktywnej składa się z dwóch części: bluzy i spodni, by ułatwić zakładanie oraz możliwie jak najbardziej chronić ciało przed działaniem niskiej temperatury. Bluza w każdym modelu posiada półgolf, który zabezpiecza klatkę piersiową przed podmuchami zimnego powietrza.

Chłopięcy model bielizny termoaktywnej Kris oraz dziewczęcy model Lola przeznaczone są głównie do codziennego użytku. Świetnie sprawdzą się podczas ćwiczeń i zabaw na świeżym powietrzu. Model unisex BILLY wykonany został z dodatkiem bawełny, co powoduje, że może być noszony na co dzień w przypadku, gdy temperatury nie spadły poniżej zera.

Podczas większych zimowych aktywności, wyprawy w góry czy wyjazdu na narty lub snowboard świetnie sprawdzą się komplety bielizny termoaktywnej dla dzieci Edge Kids oraz Raptor Kids. Zostały one podszyte przyjemnym w dotyku mikro polarem, który stanowi dodatkową warstwę ochronną, trzymającą ciepło. By zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci odzież termoaktywna została wyposażona w dodatkowe elementy odblaskowe, co jest szczególnie ważne, gdy w okresie zimowych bardzo szybko zapada zmrok.

Dbanie o bezpieczeństwo naszych dzieci dla każdego z nas jest sprawą priorytetową. W okresie wzmożonych zachorowań warto posiadać choć jeden komplet bielizny termoaktywnej. który zadba o odpowiedni komfort termiczny zwłaszcza jesienią i zimą.Komentarze