5 prostych ćwiczeń na płaski brzuch dla każdego

5 prostych ćwiczeń na płaski brzuch dla każdego

Płaski brzuch to symbol zdrowia, energii i dobrego samopoczucia. To także element naszego ciała, który jest często eksponowany w codziennym życiu, zwłaszcza latem na plaży lub w ciasno dopasowanej sukience. Dlatego tak wielu z nas dąży do uzyskania pięknie wyrzeźbionego brzucha. 

Niezależnie od tego, czy jesteś już doświadczoną zawodniczką fitness, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami, poniższy wpis dostarczy ci inspiracji i wskazówek, jak osiągnąć płaski brzuch. Dodatkowo, dowiesz się, jak legginsy mogą pomóc ci optycznie wymodelować tę część ciała, podkreślając jej atuty. 

7 kroków do płaskiego brzucha

Osiągnięcie płaskiego brzucha wymaga zaangażowania i systematyczności. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą ci w drodze do wymarzonego celu:

Regularne ćwiczenia: Nasz trening na płaski brzuch to klucz do sukcesu. Ćwicz regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu.

Zbilansowana dieta: Odpowiednie odżywianie jest równie ważne. Staraj się unikać nadmiaru kalorii, przetworzonej żywności i cukrów prostych. Postaw na białko, warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe i zdrowe tłuszcze.

Regularne posiłki: Jedz regularnie i unikaj długich okresów głodówki, które mogą prowadzić do nagłych napadów głodu i niezdrowego jedzenia.

Woda: Pij dużą ilość wody każdego dnia, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Dobre nawodnienie pomaga w procesie trawienia i przyspiesza metabolizm.

Odpoczynek: Zadbaj o odpowiedni sen i relaks. Brak snu i nadmierny stres mogą wpłynąć na gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha.

Aktywność fizyczna: Poza ćwiczeniami na brzuch, regularna aktywność fizyczna, tak jak bieganie czy joga, może pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej na całym ciele, w tym na brzuchu.

Cierpliwość: Pamiętaj, że efekty nie przychodzą natychmiast. Upłynie trochę czasu, zanim zauważysz widoczne rezultaty. Nie zniechęcaj się, trwaj na drodze do płaskiego brzucha.

Trening na płaski brzuch

Nasz trening na płaski brzuch jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Wraz z Joanną Tomczyk przygotowaliśmy zestaw skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie brzucha, poprawić postawę i osiągnąć wymarzony efekt.

Ćwiczenia na płaski brzuch:

Dead bug

-Ćwiczenie  angażujące do pracy mięśnie głębokie brzucha. Wzmacniamy jego górną i dolną część. Poprawiamy stabilizację ciała.

Podczas wykonywania, wyobraź sobie, że chcesz „wcisnąć” pępek do kręgosłupa.

Deska

- ćwiczenie wzmacniające mięśnie core czyli otaczające nasz kręgosłup. Oprócz poprawy wyglądu, usprawniajmy kręgosłup.

Zachowaj proste plecy i bardzo napięty brzuch.

Naprzemienne wznosy ręki i nogi w klęku podpartym

- wzmacniamy brzuch i stabilizację ciała. Pracujemy nad dolną i górną częścią brzucha.

Utrzymuj proste plecy i stabilną pozycję. Ruch wykonuj powoli i dokładnie.

Wznosy nóg i bioder leżąc na macie.

- Wzmacniamy dolną część brzucha. Pracujemy nad jego atrakcyjnym i smukłym wyglądem.

Staraj się powoli opuszczać biodra. Żebra kieruj w stronę miednicy by jeszcze bardziej napiąć brzuch.

Deska bokiem na ugiętym kolanie.

- Wzmacniamy boczne części brzucha.

Łokieć ustawiony jest w prostej linii pod barkiem. Utrzymuj proste plecy i napięty brzuch.

Zalety treningu na płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch mają wiele zalet, dlatego warto wykonywać je regularnie. Do najważniejszych z nich należą:

Poprawa zdrowia: Wzmocnienie mięśni brzucha wpływa na stabilizację kręgosłupa i poprawia postawę ciała. To kluczowe dla uniknięcia bólów pleców i kontuzji.

Lepsze trawienie: Regularny trening brzucha wspomaga układ trawienny i przyspiesza przepływ pokarmu przez przewód pokarmowy, co może pomóc w zapobieganiu problemom żołądkowym.

Redukcja tkanki tłuszczowej: Ćwiczenia na brzuch pomagają spalać kalorie i redukować tkankę tłuszczową w tym obszarze, co przekłada się na bardziej płaski wygląd.

Wzrost pewności siebie: Płaski brzuch jest często kojarzony z atrakcyjnością i dobrą formą fizyczną, co może wpłynąć pozytywnie na naszą samoocenę.

Jak legginsy mogą pomóc osiągnąć płaski brzuch?

Legginsy Rough Radical to nie tylko wygodna odzież sportowa, ale także narzędzie, które może pomóc w optycznym wysmukleniu brzucha:

Wysoki stan: Legginsy z wysokim stanem są idealne, jeśli zależy ci na wysmukleniu talii i ukryciu ewentualnych niedoskonałości na brzuchu. Wysoki stan legginsów modeluje talię i sprawia, że brzuch wydaje się płaski.

Materiał i kroj: Wybierając legginsy, zwróć uwagę na materiał - najlepiej wybierać te z grubszego, elastycznego materiału, który dobrze przylega do ciała. Dodatkowo, legginsy o gładkim kroju, z płaskimi szwami, mogą pomóc w uzyskaniu płaskiego wyglądu brzucha.

Kolor: Ciemne kolory legginsów, takie jak czarny czy granatowy, optycznie zmniejszają objętość i mogą sprawić, że brzuch wydaje się płaski.

Pamiętaj, że regularne ćwiczenia na brzuch i odpowiednio dobrane legginsy to klucz do osiągnięcia wymarzonego płaskiego brzucha. Warto inwestować czas i wysiłek w troskę o swoje zdrowie i wygląd, a efekty na pewno cię zadowolą!

Wpis stworzony we współpracy z Joanną Tomczak: https://www.instagram.com/home_madetraining/ Komentarze